1980 EJAKVAL (FR)  15,6a
10-v. ori, Kerjacques - Quadivalse, Flocon II
Jean Claude David, om. Bernard David, Ranska
1981 IDEAL DU GAZEAU (FR) 14.3a
7-v. ori, Alexis III - Venise du Gazeau, Loiron D
Eugene Lefevre, om. Pierre-Jean Morin, Ranska
1982 13,9a
6-v. ori, Dartmouth - Rodolit, Mars II
Olle Hedin, om. Stall Slån, Ruotsi
1983 SPEEDY MAGNUS (SE)  13,2a
6-v. ori, Speedy Spin - Notta, Nisard
Olle Goop, om. Stall S.A.L., Ruotsi
1984 SHANE T. HANOVER (US)  14,9a
4-v. ori, Florida Pro - Superlou, Super Bowl
Per Henriksen, om.  Arden Hill Farms, USA
1985 KEYSTONE PATTON (US)  14,1a
7-v. ori, Hickory Pride - Passing Speed, Speedster
Jorma Kontio (Antti Savolainen), om. Vikingtalli, Lohja
1986 DAVIDIA HANOVER (US)  14,7a
4-v. tamma, Super Bowl - Descent, Speedy Crown
Jorma Kontio (Per Eriksson), om. Hans Enggren, USA  
1987 GRADES SINGING (US)  14,1a
5-v. tamma, Texas - Singing Bay, Duke Rodney
Olle Goop, om. Grades Singing Ab, Ruotsi
1988 NAPOLETANO (US) 14,1a
4-v. ori,  Super Bowl - Noble Sarah, Noble Victory
Stig H Johansson (Stig Engberg), om. Ingvar Thorson Inc., USA
1989 NAPOLETANO (US) 12,9a
5-v. ori, Super Bowl - Noble Sarah, Noble Victory
Stig H Johansson (Stig Engberg), om. Ingvar Thorson Inc., USA
1990*  FLORIDA JEWEL (US)  13,3a
6-v. ori, Crystas Crown - Florida Lady, Arnie Almahurst
William Fahy (John Holloway), om. L & L Devisser Partnersship, USA
1991 ATAS FIGHTER L (SE) 13,5a
6-v. ori, Quick Pay - Ata Donna Y., Speedy Crown
Torbjörn Jansson, om. Stall Travhästen, Ruotsi 
1992*  OTTO-MANI (FI)  13,7a
5-v. ori, Gus Lobell - I'm For More, Nevele Pride
Antti Teivainen (Esa Aronen), om. Seth Soini, Helsinki 
1993 BORN QUICK (FI)  12,1a
6-v. ori, Quick Pay - Honey Born, Buckeye Count
Tommy Hanné, om. Stall Oxalis, Ruotsi
1994 COPIAD (SE)  12,5a
5-v. ori, Texas - Bibbi Girl, Big Lama
Erik Berglöf, om. Stall Succe, Ruotsi
1995 S J's PHOTO (US)  13,3a
5-v. ori, Photo? Maker - Sassy Jane, Kawartha Mon Ami, 
David Wade, om. Three Continent Stable, USA
1996  ISLA J BRAVE (FI)  12,5a
8-v. ruuna, Choctaw Brave - Lass Lura, Dartmouth
Aki Antti-Roiko (Petri Klemola), om. Kauno Klemola, Ullava
1997 ZOOGIN (SE)  12,1a
7-v. ori,  Zoot Suit - Ginjette, Lornjett
Åke Svanstedt, om. Håkan Andersson Åkeri Ab, Ruotsi
1998 DRYADE DES BOIS (FR) 12,5a
7-v. tamma, Off Gy - Tulipe d'Alligny, Valmont 
Joseph Verbeeck (Jean Baptiste Bossuet), om. Ecurie Tenor, Ranska  
1999 GIESOLO DE LOU (FR) 11,6a
5-v. ruuna, Biesolo - Aostane, Rainbow Runner
Pierre Vercruysse (Jean-Etienne Dubois), om. Henri Pellerin, Ranska 
2000 GIESOLO DE LOU (FR)  11,2a
6-v. ruuna, Biesolo - Aostane, Rainbow Runner
Jean-Etienne Dubois, om. Henri Pellerin, Ranska
2001 BWT MAGIC (FI) 11,2a
5-v. ori, Lancon - Jade Crown, Speedy Crown
Ahti Antti-Roiko (Matti Salmi), om. Helena, Matti & Mikko Salmi, Kalajoki 
2002 H P PAQUE (US) 11,7a
5-v. ori, Tabor Lobell - R R Pay Pac, Arnie Almahurst
Trond Smedshammer, om. Timo Yli-Panula, USA
2003 KIWI (FR)  12,0a
5-v. ori, Coktail Jet - Fantasia, Passionnant
Joseph Verbeeck (Fabrice Souloy), om. Ecurie Manuel Garcia, Ranska 
 
2004 ROTATION (US)  12,5a
5-v. ori, Balanced Image - Expressway Hanover, Prakas
Stig H Johansson, om. Eriksunds Försäljnings Ab mfl, Ruotsi-Norja
2005 KART DE BAUDRAIRIE (FR)   12,2a
7-v. ruuna, Bridge - Etoile du Limesle, Hetre Vert
Jean-Michel Bazire (Franck Leblanc), om. Andere Robert Duchemin, Ranska
2006 HOT SHOT KNICK (SE) 11,5a
8 v. ori, J.R. Broline - Catthys Favourite - Ata Star L 
Thomas Uhrberg (Kari Lähdekorpi), om. Stall Roland Hb & B-O Palmqvist, Ruotsi  
2007 OPAL VIKING (SE) 10,8a
7 v. ori, Turnpike Taylor - Zippelina Coeur, Lord Of All
Jorma Kontio (Nils Enqvist), om. Golden Viking Ab, Ruotsi
 
2008 OISEAU DE FEUX (FR) 11,3a
6 v. ori, Biesolo - Danseuse Du Coq, Rokardo
Jean Michel Bazire (Fabrice Souloy), om. Ecurie Serge Bernereau, Ranska
2009 IGOR FONT (IT) 11,8a
5 v. ori, Andover Hall - Cologne Kosmos, SJ's Photo
Jean Michel Bazire (Fabrice Souloy), om. Ecurie Catch Glory, Saksa
2010 QUARCIO DU CHENE (SE) 10,6a
6 v. ori, Capriccio - Indira du Chene, Workaholic
Björn Goop (Olle Goop), om. Stall Lökene AB & Guedj, Ruotsi
2011 COMMANDER CROWE (SE) 13,7a
8 v. ruuna, Juliano Star - Somack, Mack Lobell
Jean Michel Bazire (Fabrice Souloy), om. P.P. Travträning AB (Petri Puro), Ruotsi
2012 SEBASTIAN K (SE) 11,0a
6 v. ori, Korean - Gabriella K., Probe
Björn Goop (Lutfi Kolgini), om. Knutsson Trotting AB, Ruotsi
2013 NESTA EFFE (IT) 10,9a
6 v. ori, Naglo - Etna Sec, Viking Kronos
Roberto Vecchione (Holger Ehlert), om. Scuderia Nuova Conca d'Oro, Italia
2014 UNIVERS DE PAN (FR) 10,7a
6 v. ori, Kenya du Pont - Gypsilore, Pan de la Vaudere
Philippe Daugeard, om. Olivier Horvath, Ranska
2015 BRET BOKO (SE) 12,2a
7 v. ruuna, Yankee Glide - Simb Capi, Probe
Ari Moilanen (Markku Nieminen), om. Stable Bet on Bret, Seinäjoki
2016 PROPULSION 10,2a
5 v. ori Muscle Hill – Danae, Andover Hall
Örjan Kihlström (Daniel Reden), om. Stall Zet, Ruotsi
*1990 alkaen kilpailu on ajettu huhti-toukokuussa; aikaisemmin syyskuussa. 1992 alkaen kilpailu on ajettu ilman karsintalähtöjä, suoraan finaalina.