Harkkarit lauantaina klo 12

Lähtölistat

Nurmijärven, Tuusulan ja Vihdin hevosseurojen yhteiset harkkarit ajetaan lauantaina. Tallikahvio on myös avoinna.

1. lähtö kello 12.00 keltainen

1. sarja 2.00-sarja klo 12.00 Yhdistetty tas.ajo 2100 m

1. Ruskan Tuska / Pertti Puikkonen 2100-1

2. Varpukan Lii / Jarmo Savolainen 2

3. Le Tissier / Pauli Vainio 3

4. Vilokkinen / Lassi Okkolin 4

5. Yaya / Kai Kulhoranta 4

6. Voltin Muisto / Jyrki Korhonen 5

2. lähtö kello 12.15 sininen
2. sarja 1.50-sarja klo 12.15 Yhdistetty tas.ajo 2100 m

1. Flossy Star Koks / Pauli Vainio 2100 - 1

2. High Flying / Ronja Salo 2

3. Wonderland / Harry Friberg 3

4. Passikuva / Juha Ylitalo 4

5. Terin Tuuli / Raimo Bergman 5

6. Voltin Muisto / Jyrki Korhonen 6

7. Vieskerin Viikate / Pertti Puikkonen 7

8. Varma-Onni / Lassi Okkolin 8

2140

9. Costello / Ville Herttua 2140 -1

3. lähtö kello 12.30 punainen

3. sarja 1.40-sarja klo 12.30 Yhdistetty tas.ajo 2100m

1. Lion D'or / Marko Hakkarainen 2100 - 1

2. Suipelo / Pertti Puikkonen 2

3. The Blade / Ville Herttua 3

4. Lola-Mi / Lassi Okkolin 4

5. Rokin Lento / Jarmo Savolainen 5

6. Ekotti / Erkki Laihoaho 6

7. Virteri / Jukka Mattila 7

8. Beatboxer / Jarmo Villanen 8
2120

9. Sonearandyetsofar* / Kari Savolainen 2120 - 1

4. lähtö kello 12.45 vihreä
4. sarja 1.35-sarja klo 12.45 Yhdistetty tas.ajo 2100 m

1. Moonwalk Moog / Kari Savolainen 2100 - 1

2. Ablaze In My Heart / Juha-Pekka Hanhimäki 2

3. Electric Adams / Tenho Ruusuviita 3

4. Hanslankari / Kaisa Tupamäki-Kukkamo 4

5. Iron Aria / Kai Kulhoranta 5

6. Lovetown / Heidi Handroos 6

7. Perfect Coktail / Karri Aalto 7

8. Sundsvik Cassata / Jenni Kantanen 8

9. Luisterin Vire / Raul Virolainen 9

10. Temen Peikko / Timo Heikkinen 10

11. Wonderland / Harry Friberg 11

12. Susan Prinssi / Kenneth Granqvist 12

2120

13. Lisa's Big Boy / Juha Ylitalo 2120 – 1

5. lähtö kello 13.00 valkoinen

5. sarja 1.30-sarja klo 13.00 Yhdistetty tas.ajo 2100 m

1. Bettina Boost / Pauli Vainio 2100 - 1

2. Fast Motion / Tero Salminen 2

3. Sweet Secret / Ville Herttua 3

4. Exclusive Koks / Kai Kulhoranta 4

5. Cinnamon Cheek / Ronja Salo 5

6. Storming Andy / Jarkko Hårdh 6

7. Get Going Gordon / Ari Hartikainen 7

8. Beatboxer / Jarmo Villanen 8

2120

9. Sonearandyetsofar* / Kari Savolainen 2120 - 1

6. lähtö kello 13.15 musta

6. sarja 1.25-sarja klo 13.15 Yhdistetty tas.ajo 2100 m

Viimeisen 500 m vauhti vapaa

1. Mil Mi / Ari Hartikainen 2100 - 1

2. Don Carlo Birdland / Ari Jääskeläinen 2

3. Speed Of Sound / Kai Kulhoranta 3

4. Stone Capes Maya / Pauli Vainio 4

5. Tender Love / Tero Salminen 5

6. Rune Palema* / Jukka Mattila 6

7. Lion D'or / Marko Hakkarainen 7
8. Moonwalk Moog / Kari Savolainen 8
9. Lisa's Big Boy / Juha Ylitalo 9

10. Born In Birdland / Kalle Koffert 10

2140

11. Mr Midnight Star* / Ville Herttua 2140 - 1

21.03.2014 Uutiset >

Tapahtumakalenteri

 18:00 Keskiviikon Toto65-ravit
 13:00 Vermon etäpelit
 18:00 Keskiviikon Toto65-ravit
 12:00 Perjantain Harjoitusravit
 18:00 Show & Dinner