Harkkarit tänään perjantaina klo 12, ikäluokkamenestyjä Caijus mukana

1. lähtö kello 12.00 keltainen
1.50,0 = 3.51,0
1. sarja 1.45/1.50-sarja klo 12.00 tas.ajo 2100 m
2100m
1. Duutson / Tapio Katainen 1
2. Kivi-Sydän / Pertti Puikkonen 2
2. lähtö kello 12.15 sininen
1.40,0 = 3.30,0
2. sarja 1.40-sarja klo 12:15 tasoitusajo 2100 m
2100m
1. Diamond In The Sky / Mika Taittonen 1
2. Playful Thoughts / Tapani Jauhola / Anne Kangas 2
3. Royal Wictoria / Teuvo Hautala / Mika Taittonen 3
4. Summer Season / Jeroen van Craen 4
5. Resuelmeri / Kauko Tujunen / Teija Tujunen 5
6. Rite On Birdland / Kalle Koffert 6
7. Simunan Severi / Erkki Laihoaho 7
8. Tyrninmarja / Kari Savolainen 8
9. Jänkä-Ukko / Pertti Puikkonen / Henna Kervinen 9
10. Virmaliini / Pauli Vainio / Helena Pähtilä 10
2120m
11. Ukkosen Jymy / Mika Mäkelä 1
2140m
12. Huima Hermanni / Tommi Sundström 1
3. lähtö kello 12.30 punainen 1.35,0 = 3.19,
3. sarja 1.35-sarja klo 12:30 tasoitusajo 2100 m
2100m
1. Marj-Lovviisa / Hannu Lindström 1
2. Bouffonne / Jani Hautaviita / Anne Kangas 2
3. Gabriela Koks / Nanna Salonen 3
4. Legend Dude / Seppo Hagert 4
5. Maloney / Pekka Tähkälä 5
2120m
6. Rokin Lento / Pauli Vainio / Maija Tolvanen 1
4. lähtö kello 12.45 vihreä
1.30,0 = 3.09,0
4. sarja 1.30-sarja klo 12:45 tasoitusajo 2100 m
2100m
1. Caijus / Mika Mäkelä 1
2. Tea's Flower / Pertti Puikkonen / Katja Salminen 2
3. Charmante Mirage / Ivar Holmlund 3
4. Enzo Xpress / Olli Vaittinen 4
5. Sebastian Sisu* / Jani Hautaviita 5
6. Tallukka / Reino Hurme 6
7. Yaya / Nanna Salonen 7
8. Rite On Birdland / Kalle Koffert 8
9. Royal Wictoria / Teuvo Hautala / Mika Taittonen 9
10. Playful Thoughts / Tapani Jauhola / Anne Kangas 10
11. Diamond In The Sky / Mika Taittonen 11
2120m
12. Diporex / Nelly-Janiika Korpikoski/MMäkelä 1 (monté)
5. lähtö kello 13.00 valkoinen
1.25,0 = 2.58,5
5. sarja 1.25-sarja klo 13:00 tasoitusajo 2100 m
2100m
1. Wishingwell Fellow / Jeroen van Craen 1
2. Callela Everest /Riikka Savolainen/Hannu Lindström 2
3. Fast Motion / Pertti Puikkonen / Katja Salminen 3
4. Sundsvik Godiva / Hannu Lindström/Päivi Karhunen 4
5. Vivad Poppet / Janne Himanen / Marikki Niininen 5
6. Borgmester / Ivar Holmlund 6
2120m
7. Bulldozer S / Kari Savolainen 1
Autolähtöharjoitus
5. lähdön maaliintulon jälkeen
-lähtöauto starttaa etusuoralta ja ajaa 2 kierrosta hiljaa ja kiihdyttää sen jälkeen pois alta

24.03.2017 Uutiset >

Tapahtumakalenteri

 18:00 Keskiviikon Toto65-ravit
 13:00 Vermon etäpelit
 18:00 Keskiviikon Toto65-ravit
 12:00 Perjantain Harjoitusravit
 18:00 Show & Dinner