la 17. huhtikuuta 2021 19.05.00
Johan Untersteinerin valmentama vauhtitamma Dear Friend voitti lauantaina ajetun Seinäjoki Racen uudella kilpailuennätyksellä 11,7/2100a. 70 000 euron arvoinen suurvoitto poiki kutsun myös Vermo Areenalla sunnuntaina 9. toukokuuta ajettavaan TherMidas VET Finlandia-Ajoon.
Ruotsissa syntynyt Dear Friend on ehtinyt voittamaan urallaan myös kahdesti Ranskan pääradalla Vincennesissä. Seinäjoki Racen ykkössija on kuitenkin sen uran rahallisesti isoin onnistuminen. Tamman ennätys on 10,4/1640.
Dear Friend on toinen kutsuttu tämän vuoden TherMidas VET Finlandia-Ajoon. Ensimmäisen kutsun on saanut suomalaisässä Le Gros Bill. Vermossa keskiviikkona 28. huhtikuuta ajettavan Helsinki-Ajon voittaja saa varman Finlandia-kutsun.
TherMidas VET Finlandia-Ajon kilpailumatka on 1620 metriä ja ykköspalkinto on 110 000 euroa. Voittajalle on luvassa kutsu toukokuun viimeisenä sunnuntaina Tukholmassa Solvallan raviradalla ajettavaan Elitloppetiin.
Magic Mondayn kunniaksi 65-vihjeet tehdään etelän ja pohjoisen yhteisvoimin.
04.03.2019Kuuman Keskiviikon kiinnostavassa Kolmivuotistähdessä kohtaa huippuvarsoja, joiden taustajoukkoja on viikon vihjaajina.
01.03.2019Lauantain vihjaajissa on mukana Tomi Haapio, jonka ajama Stoneisle Ocean kohtaa Espoon Palkinnossa Ranch Kellyn.
26.02.2019