Keskiviikkoravit & Käpylä Grand Prix

16.11.2022 18:00

Keskiviikkoravit & Käpylä Grand Prix

Käpylä Grand Prix on perinteinen, jo vuodesta 1969 asti ajettu kilpailu. Kunniataulusta löytyy toinen toistaan kovempia nimiä. Ikoniseen asemaan suomalaisessa raviurheilussa noussut Isla J Brave on pystynyt voittamaan kilpailun peräti kolmesti. 2000-luvun voittajista Day Cruise on voittanut Suur-Hollola-ajon ja Bret Boko Finlandia-ajon.

Klassisen kilpailun kiinnostus on monen asian summa. Syksyinen ajankohta, keskipitkä matka ja avoimen tason hevosten takamatka on yhdistelmä, joka takaa laatua ja mielenkiintoa vuodesta toiseen!

Tänä vuonna Käpylä GP ajoittuu poikkeuksellisesti keskiviikkoon. Pääkilpailu itsessään takaa huippuhevosia Vermon valoihin, mutta radalla nähdään lisäksi myös kylmäveristen Isokenkä sekä molempien rotujen Tammatähdet. Luvassa on siis todellinen superkeskiviikko!

Pikkujoulupakettien hintaan 49 € sisältyy sisäänpääsy raveihin, herkullinen buffet Ravintola Ravillassa ja käsiohjelma.

Katso keskiviikkojen menu alla ja varaa paikkasi viimeistään viikkoa ennen ajankohtaa. Paketin voi varata TableOnlinessa TÄSTÄ LINKISTÄ >>

RAVILLAN PIKKUJOULUMENU

Salaatinlehtivalikoima ja yrttivinaigretteä V,G
Paahdettua punajuurta ja mantelia, fetaa ja rucolaa L,G
Viinilehtikääryleitä, oliivia ja suolasitruunaa L,G
Semi-kuivattua tomaattisalaattia ja mozzarellaa V,G
Munakoiso-kvinoasalaattia V,G
Talon leipävalikoima ja pitaleipää L
Tuorejuustolevitettä ja hummusta L,G
****
Grillattua kanaa ja tomaatti-vuohenjuustokastiketta L,G
Paahdettua lohta Ras el-Hanout L,G
Marokkolainen kasvistagine V,G
****
Mantelikakkua ja viikunakreemiä V,G

Kahvi / Tee

Pääsyliput ja ravien käsiohjelma ovat edullisempia Vermon mobiilisovelluksella maksettaessa. Mobiilisovelluksella maksetun käsiohjelman saa pääovilta. Sovelluksen voi ladata Google Play- tai App Store -kaupasta. Lippuja on edelleen myös Liveto-myyntijärjestelmässä (Vermo Shop) ja ovella myynnissä, mutta edullisimmat liput saa mobiilisovelluksella. Ovet klo 16, ravintola Ravilla klo 17.

Keskiviikkoravit (mobiilisovellus / Vermo Shop / ovelta)

  • Pääsylippu aikuinen 8 / 10 / 12 €
  • Pääsylippu alennusryhmät 4 / 5 / 6 €  - eläkeläiset, SHKL-kortti, opiskelijat, invalidit, työttömät, varushenkilöt, lapset 13-17-v.
  • Urheilukortilla ja Cityshopparilla sisäänpääsy kaksi yhden hinnalla
  • Autokatsomolippu 5 €/auto - pääsylippu ostettava erikseen, autokatsomoon vapaa pääsy inva-kortilla
  • Vapaa sisäänpääsy: Vermon kausikortilla ja vapaalipuilla, Team Vermon osakkaat, Hippoksen kausikortilla sekä alle 13-vuotiaat ja ravinuorten jäsenet
  • Käsiohjelma 3 € (mobiilisovelluksella maksaessa 2,50 €)

Oikeus muutoksiin pidätetään. Muutoksista tiedotetaan vermo.fi-nettisivuilla sekä sosiaalisen median kanavissamme.